kılima montajı nasıl yapılır

Mekanlarımızın ısısı yaşamımızı doğrudan etkilemekte ve yaşam kalitemizi belirlemektir. Kapalı mekanlarımızın ısısını dilediğimiz derecede tutmak artık klima teknolojisiyle çok basittir. Klimalar bir iklimlendirme cihazı olarak mekan ısısını istenilen dereceye getirmekle birlikte hava filtreleme özelliğine sahiptir.

Hem iklimlendirme hem de havayı temizleme aracı olan klimalar kendi işleyişi bakımdan bazı incelikler istemektedir. Bu nedenle klima kurulumu da ayrı bir öneme sahiptir.

Bir klimayı satın aldıktan sonraki aşama klima montajı olmaktadır. Klima montajı klimanızın kullanım kalitesini de belirlemektedir. Örneğin klimanızı sadece estetik kaygılarla yanlış duvara montaj yaptırtmanız sıcak havalarda yüksek derecede soğuk hava üflerken mekanlarda bulunan kişilerin sağlığını ciddi derecede olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Klima montajı kendi içerisinde bazı incelikler içerdiğinden montajın her aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar barındırır. Klimanın nereye niçin montaj edileceği, bağlantıların doğru yapılması, montaj edilen duvarın çevreye etkileri, bağlantı kanalların mesafeleri gibi hususlar en iyi şekilde uzman bir ekip tarafından belirlenmeli ve o doğrultuda klima montaj hizmeti verilmelidir.

En kaliteli şekilde klima montaj hizmeti almanın size birçok açıdan önemli artıları olacaktır. Bunlara örnek vermek gerekirse; klimanın güneş alan duvara monte edilmesi klimanın soğutma işlevini ve her elektrik eşyada olduğu gibi olarak olumsuz etkileyebilmektedir.

Klima montaj hizmeti verirken en genel hatlarıyla dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar şunlardır:

  • İç ve dış üniteler için en uygun montaj yerinin belirlenmesi
  • Ünitelerinin hava sirkülasyon kalitesinin test edilmesi
  • Üniteler arasındaki bağlantı mesafesi
  • Ünitelerin bağlantı hatlarının bağlantı şemalarına uzaklığı
  • Yoğuşma suyunun dışa aktarılması için gereken gerekli drenaj tesisatının kontrolü
  • Enerji hatlarının klimaya uygunluğunun kontrolü
  • İç ünitenin ortam dekoruna uygun estetiği

Uzman kadrosuyla, kaliteli ekipman ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla firmamız her zaman sizlere en iyi klima montaj hizmeti vermek için bir telefon kadar uzaklıktadır. Firmamız klima hizmetlerinde müşteri memnuniyeti hedefli çalışmasıyla siz değerli müşterilerimize en uygun klima hizmeti fiyatları sunmayı garanti etmektedir.